Czas na książkę / Sarah J. Maas

W świecie fantasy

Fantastyka należy do bardzo dobrych i cieszących się popularnością tematów. Wiele osób chętnie sięga po książki tworzone w tym klimacie. W tej tematyce doskonale odnalazła się Sarah J. Maas, która pierwszą swoją książkę w tej konwencji napisała jak miała… 16 lat. Prawda, że niewiele osób jest zdolnych do takiego wyczynu. Autorka jednak nie osiadła na laurach. Urodzona w 1986 roku ukończyła Hamilton College, gdzie studiowała religioznawstwo oraz kreatywne pisanie. Jak widać nauka na tym kierunku opłaciła jej się, bo książki tworzy naprawdę genialne a czytelnicy nie mogą doczekać się kolejnych części. W 2018 roku urodziła synka, którego wychowuje wspólnie ze swoim mężem w Pensylwanii. W jej twórczości zdecydowanie wyróżniają się dwie serie “Szklany tron” i “Dwór cieni i róż”. Prawo do wydania tej pierwszej serii wykupił znany Blomsburry.

“Szklany tron”

To właśnie dzięki tej książce autorka zasłynęła w szerokich kręgach. Zanim jednak doszło do wydania powieści w formie książki jej opowiadanie o tym samym tytule ukazało się na FictionPress.com, gdzie cieszyło się największą popularnością. Widząc to autorka postanowiła wykasować swoje opowiadanie z serwisu, aby spróbować wydać je w formie książki. I udało jej się to w 2012 roku. Na całą serię składa się osiem części. Możemy w niej poznać historię Celaenie Sardothien, która jest nastoletnią zabójczynią w królestwie władanym przez tyrana. Dziewczyna po wyjściu z więzienia dostaje propozycję, która zalicza się do tzw. nie do odrzucenia. Przyjmuje ją i zaczyna współpracować z z kapitanem straży, Chaolem oraz z księciem i następcą tronu, Dorianem. Dzięki swoim przygodom dziewczyna poznaje wiele tajemnic, jak również ma szansę do tego, aby przekonać się jaka jest ona naprawdę. W skład całego cyklu wchodzą “Zabójczyni”, “Szklany tron”, “Korona w mroku”, “dziedzictwo ognia”, “Królowa cieni”, “Imperium burz”, “Wieża świtu”, “Królestwo popiołów”.

“Dwór cierni i róż”

“Dwór cierni i róż”, “Dwór mgieł i furii”, “Dwór skrzydeł i zguby”, “Dwór szronu i blasku gwiazd” – oto cztery części, które do tej pory ukazały się w tej serii. Pierwsza część ukazała się w 2015 roku. Czwarta część miała swoją premierę 1 maja 2018 roku. Główną bohaterką jest nastoletnia Feyera. Na jej głowie stoi utrzymanie całego domu – ojca i sióstr. Pewnego dnia zabija magicznego wilka. Aby odkupić swoje winy i nie dopuścić do zagłady swojej rodziny musi udać się z pochodzącym z Wysokiego Rodu Tamlin mężczyzną, który był właścicielem wilka. Jakie przygody czekają na tą nastoletnią dziewczynę i z czym będzie musiała jeszcze sobie poradzić? Dowiemy się z książki.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl