Alek Rogoziński / Czas na książkę

Alek Rogoziński – król polskiej komedii kryminalnej

Alek Rogoziński (https://www.taniaksiazka.pl/autor/alek-rogozinski) został okrzyknięty przez wielu czytelników królem polskiej komedii kryminalnej, ponieważ jego książki z jednej strony dostarczają ciekawych intryg i zagadek z dreszczykiem emocji, z drugiej zaś strony okraszone są ogromną dawką humoru, a styl, jakim posługuje się autor, sprawia że lekko i przyjemnie przyswaja się fabuły kolejnych jego książek. Rogoziński to rodowity Warszawiak, z wykształcenia dziennikarz i redaktor. Jego książki sprzedają się znakomicie, a wierni czytelnicy tuż po skończeni najnowszych powieści, piszą że nie mogą się już doczekać kolejnej. Zadebiutował w 2015 roku książką pt. “Ukochany z piekła rodem”, za którą niespodziewanie zdobył statuetkę bestellera Empiku. Swój kunszt pisarski jednak dał poznać czytelnikom w pełnej krasie dopiero przy powieści “Jak cię zabić, kochanie?”.

Świetne powieści napisane w duecie z Magdaleną Witkiewicz

Alek Rogoziński ma na koncie także kilka świetnych pozycji, napisanych w duecie z autorką wielu doskonałych powieści obyczajowych Magdaleną Witkiewicz. Postaci, które udało stworzyć się tej dwójce i fabuły, jakie napisali sprawiły, że czytelnicy obojga pisarzy połączyli siły, tworząc ogromny funclub. Do najpopularniejszych pozycji stworzonych przez tę dwójkę należą “Biuro M” czy “Pudełko z marzeniami”, pozycja, która wydaje się być idealną lekturą na święta, ponieważ z jednej strony dostarczy sporej dawki wzruszeń, z drugiej zaś dzięki lekkości i humorowi Alka Rogozińskiego, perypetie bohaterów rozbawią i rozweselą nawet największego sceptyka. Postaci kreowane przez autora na kartach powieści są wspaniale przerysowane, a uwydatnienie ich poszczególnych cech sprawia, że elementy komiczne działają na wyobraźnię czytelnika jeszcze intensywniej. Postaci nie są idealne, a ich jeszcze bardziej nieidealne plany często biorą w łeb, dostarczając odbiorcom wiele uciechy i radości podczas lektury.

Rogoziński czerpie od najlepszych polskich pisarzy

Książki Rogozińskiego zarówno bawią jak i uczą. Dostarczają rozrywki między pokoleniowo, dlatego niezależnie od wieku czytają ją zarówno osoby młode, jak i te bardziej dojrzałe. A wszystko to sprowadza się do wspólnego mianownika – niezależnie od wieku wszyscy bawią się doskonale. Dlatego też książki te idealnie sprawdzą się dla osób, które zaczytują się na co dzień literaturą popularną, uwielbiają komedie lub kryminały. Połączenie tych dwóch gatunków, w wykonaniu Rogozińskiego jest godnym uznania wyczynem, na miarę ówczesnej polskiej królowej kryminału i komedii – Joanny Chmielewskiej, która przez wiele lat bawiła i uczyła kolejne pokolenia, wpisując się złotymi zgłoskami na kartach polskiej historii literatury. Dlatego też bycie następcą tak znamienitej pisarki jest prawdziwym uznaniem kunsztu autora.

People obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl